Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Prosinec 14, 2017

Vánoce? Ne, Koukalová už chce další závody. Jsem závodní typ, zato tréninkový vůbec, směje se

Vánoce? Ne, Koukalová už chce další závody. Jsem závodní typ, zato tréninkový vůbec, směje se
Vánoce? Ne, Koukalová už chce další závody. Jsem závodní typ, zato tréninkový vůbec, směje se

Praha – Zažila vyčerpávající měsíc s fantastickou tečkou v Novém Městě na Moravě. Na odpočinek se těší, ale nedá se říci, že by ji už naplno obklopovala ryze vánoční atmosféra. Gabriela Koukalová dobře ví, že se myšlenek na biatlon nezbaví ani během svátků.

„Myslím si, že ty Vánoce v posledních letech nikdy úplně neprocítím tak, jak bych měla,“ řekla biatlonová hvězda.

„Přece jen se hodně soustředím na tu práci a doma zůstanu maximálně tak dvě hodiny na otočku. Nemám šanci užít si opravdovou vánoční atmosféru. Doufám, že se tomu letos alespoň víc přiblížíme,“ dodala vítězka nedělního závodu s hromadným startem.

Ze závodního rytmu ji vytrhne ještě čtvrteční slavnostní vyhlašování Sportovce roku. V týdnu mezi svátky pak zase zamíří na tradiční exhibici do Schalke arény v německém Gelsenkirchenu. A po Novém roce se znovu naplno rozběhne Světový pohár, čtvrtá zastávka se uskuteční v německém Oberhofu.

Slíbila, že přes Vánoce nezleniví

„Bude toho dost. Ale zase si říkám, že jsem závodní typ. Tréninkový typ totiž nejsem vůbec. Naopak. Jsem ráda za každou příležitost, kdy můžu závodit,“ řekla třetí žena aktuálního pořadí seriálu.

Koukalová doufá, že si přesto stihne alespoň pár dní vydatně odpočinout. „Na to se moc těším. Myslím, že to bude zasloužené, za to, jak jsme to všechno zvládli. Ale zase toho odpočinku nesmí být moc. Už teď se těším na další závody v novém roce,“ ujistila fanoušky, že přes Vánoce rozhodně nezleniví.

Jako každý rok je jejím hlavním úkolem neonemocnět. „Raději se zase budu držet někde mimo lidi. Fyzicky jsme se zničili, tělo teď bude náchylnější. Budu se raději distancovat od nějakých větších akcí a prostranství s lidmi. Snad mi to odpustí,“ vysvětlila s omluvným úsměvem.

Věří, že sportovcem roku bude Krpálek

Na čtvrteční galavečer Sportovce roku už se pilně připravuje. „Šatičky, botičky. To bych nebyla ženská, kdybych řekla, že se tam netěším. Je to typ akce, pomocí které člověk odlehčí takovou tu napjatou závodní atmosféru. Není od věci si čas od času takhle někam odskočit,“ dodala.

Ženská nadvláda v populární anketě trvá už dlouhých deset let, Koukalová ale pevně věří, že se to letos zlomí. „Myslím si, že to letos prolomí Lukáš Krpálek. Je to jeho rok. Podle mě by si to zasloužil,“ řekla biatlonistka, jež rovněž nechybí mezi desítkou nominovaných.

A co si Gabriela Koukalová přeje pod stromeček? Nic hmotného v myšlenkách nemá. „Jediné, co bych si asi přála, je mít kolem sebe zdravou spokojenou rodinu. A být v pohodě a happy,“ uzavřela.

Číst více

: Vánoce? Ne, Koukalová už chce další závody. Jsem závodní typ, zato tréninkový vůbec, směje se

      

Related posts