Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 18, 2017

V pekle stoupá teplota. Nadupaná Koukalová slibuje lov, dalším ale není dobře

V pekle stoupá teplota. Nadupaná Koukalová slibuje lov, dalším ale není dobře
V pekle stoupá teplota. Nadupaná Koukalová slibuje lov, dalším ale není dobře

Nové Město na Moravě – Jestliže se při pátečním sprintu tísnilo v novoměstské Vysočina aréně 29 tisíc natěšených fanoušků, tak v sobotu nastane české biatlonové peklo. Organizátoři Světového poháru očekávají návštěvu daleko přesahující magickou třicetitisícovou hranici. A Češi budou podporu potřebovat, jde jim totiž o hodně.

Hlavním úkolem některých bude posbírat co nejvíce bodů, ve hře je účast v nedělních atraktivních závodech s hromadným startem, do kterých tradičně postupuje třicet nejlepších biatlonistů a biatlonistek. Respektive pětadvacet nejlepších ze současného pořadí SP plus pět dalších nejlépe bodujících právě ve dvou závodech v Novém Městě na Moravě.

Do stíhačky půjdou tři české ženy. A ty se případné neúčasti v nedělním „masáku“ obávat vskutku nemusejí. Gabriele Koukalové patří v pořadí seriálu páté místo, Eva Puskarčíková je sedmá a Veronika Vítková šestnáctá. O neděli bohužel nezabojuje Lucie Charvátová. Třiatřicátá žena Světového poháru nepostoupila do stíhacího závodu kvůli pěti střeleckým chybám.

Snahu Češek nicméně nyní komplikuje zdravotní stav. Podle informací z týmu mají Puskarčíková a Vítková drobné problémy. Naopak Gabriela Koukalová cítí nevídanou sílu a chystá se na pořádný lov. Ze třináctého místa bude startovat jen 37 vteřin po včera vítězné Rusce Tatianě Akimovové.

„Moc se na to těším. Takhle silná jsem se na lyžích snad nikdy necítila. Dám do toho všechno a doufám, že se odvděčím těm skvělým fanouškům, kteří dorazí na stadion i na trať,“ řekla po pátečním závodě největší česká hvězda. Dobrou pozici na frontální útok bude mít také Vítková, jež odstartuje jako šestnáctá.

O to, aby okusili nevšední atmosféru vyprodaných domácích závodů budou usilovat zejména čeští muži. Ondřej Moravec má po čtvrtečním osmém místě účast jistou, v celkovém hodnocení mu totiž momentálně patří slušná dvanáctá pozice. Problémy s kvalifikací nebude mít ani Michal Krčmář, sedmnáctý muž seriálu. Naopak Michal Šlesingr ve sprintu nebodoval a útočit bude až ze 44. místa. Body potřebuje jako sůl, v SP je totiž dvaadvacátý a za sebou má několik vážných konkurentů v boji o Top 25.

Nečekaně se nedělnímu startu přiblížil Jaroslav Soukup, který po návratu do elitního kolotoče ve sprintu vystřílel pěkné devatenácté místo. Pokud se mu povede stíhačka, může myslet na postup. Momentálně zkušený Čech drží postupovou pátou příčku z těch, kteří nefigurují v nejlepší pětadvacítce seriálu.

Klíčová otázka zní: Vyrovnají se čeští závodníci s pekelnou atmosférou, která ve světě biatlonu nemá obdoby? Zatím platí, že je zvuk desetitisíců hrdel žene na trati, ale svazuje na střelnici. „Nedá se to natrénovat. Když tam člověk přijede, je to neskutečná šleha,“ přiznal Moravec. „Úplně se mi třásly nohy, byla jsem strašně nervózní,“ doplnila Koukalová, která ve sprintu třikrát minula na druhé střelecké položce.

Jako velice reálná se tak zatím ukazují Moravcova slova, která vyřkl ještě v týdnu před prvními novoměstskými závody. „Nečekejte medaili z každého závodu.“ Cenné kovy visí v biatlonovém světě vysoko i bez nadstandardní nervozity, kterou české hvězdy v třicetitisícovém kotli chtě nechtě cítí. Pokud ale střelby v sobotu vyjdou, budou nadupaní Češi a Češky bojovat o nejvyšší příčky.

Sobotní stíhací závod mužů začíná v 15 hodin, ženy se postaví na startu o dvě hodiny a 40 minut později. Přímé přenosy vysílá program ČT Sport a my nabídneme z obou klání online reportáže.

Číst více

: V pekle stoupá teplota. Nadupaná Koukalová slibuje lov, dalším ale není dobře

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít