Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 20, 2017

Štafeta dvojic: Koukalová nezvládla střelbu, Moravec ale zavelel k nejlepšímu místu v historii

Štafeta dvojic: Koukalová nezvládla střelbu, Moravec ale zavelel k nejlepšímu místu v historii
Štafeta dvojic: Koukalová nezvládla střelbu, Moravec ale zavelel k nejlepšímu místu v historii

Kontiolahti – Biatlonisté Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec skončili na Světovém poháru ve finském Kontiolahti šestí v závodě smíšených dvojic, což je nejlepší výsledek českých závodníků v této disciplíně. Zvítězili Rakušané Lisa Theresa Hauserová a Simon Eder. S více než půlminutovým odstupem za nimi projeli cílem díky finiši Lowella Baileyho druzí Američané, které reprezentovala ještě Susan Dunkleeová. Třetí byla německá dvojice Laura Dahlmeierová, Roman Rees.

České reprezentanty připravilo o lepší umístění osm dobíjení a pomalejší střelba. Koukalová na prvním úseku musela použít náhradní náboj po střelbě vleže a předávala Moravcovi na dvanáctém místě. Stříbrný muž z pátečního sprintu s jedním dobíjením při střelbě vestoje vytáhl českou dvojici na třetí příčku, ale Koukalová umístění na stupních vítězů neudržela.

Jednou chybovala vleže a pak při položce vestoje třetím dobíjeným nábojem odvracela hrozbu trestného kola. „To nás stálo umístění na pódiu. Měli jsme příliš mnoho dobíjení,“ poznamenal v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář.

Moravec před závěrečným úsekem přebíral štafetu na sedmém místě s půlminutovou ztrátou na čelo. Po střelbě vleže se propadl na devátou příčku, bezchybná a rychlá položka vestoje ho vynesla na šesté místo. Na vítězné Rakušany české duo ztratilo 51,1 sekundy.

Hauserová a Eder těžili z rychlé střelby, celkově pětkrát dobíjeli. Eder do závěrečného úseku vyrážel na vedoucí pozici a pak ani jednou nechyboval. Závěrečnou položku vestoje odstřílel za 18 sekund a pojistil první triumf Rakušanů v této disciplíně.

Program Světového poháru v Kontiolahti uzavřou v 16:15 smíšené štafety. Český tým pojede ve složení Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Michal Krčmář.

Závody SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):

Smíšená štafeta dvojic (6 km + 7,5 km):

1. Hauserová, Eder (Rak.) 31:35,1 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení), 2. Dunkleeová, Bailey (USA) -32,8 (0+5), 3. Dahlmeierová, Rees (Něm.) -33,3 (0+6), 4. Chevalierová, Beatrix (Fr.) -36,5 (0+8), 5. Višněvská, Savickij (Kaz.) -47,8 (0+7), 6. Koukalová, Moravec (ČR) -51,1 (0+8).

Číst více

: Štafeta dvojic: Koukalová nezvládla střelbu, Moravec ale zavelel k nejlepšímu místu v historii

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít