Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 21, 2017

Spokojenost, ale můžeme být ještě lepší, ví Češi. Koukalovou inspiroval famózní střelec Krčmář

Spokojenost, ale můžeme být ještě lepší, ví Češi. Koukalovou inspiroval famózní střelec Krčmář
Spokojenost, ale můžeme být ještě lepší, ví Češi. Koukalovou inspiroval famózní střelec Krčmář

Pokljuka – Páté místo mužů, čtvrté místo žen. Úspěšné vystoupení v úvodních štafetách nové sezony mají za sebou čeští biatlonisté a biatlonistky. Tým šéftrenéra Ondřeje Rybáře opět důrazně ukázal, že je pevně ukotven v nejužší světové špičce. A co je možná ještě podstatnější, dokázal si, že má ještě na víc.

Při troše štěstí a odstranění některých zbytečných chyb a fatálních selhání, mohlo mít v nedělním týmovém programu Česko na kontě hned dvě sbírky cenných kovů.

„S takovým umístěním nemůžeme být nespokojeni,“ hodnotil představení štafet Rybář. Sám ale věděl, že mohlo být i lépe. Muži měli rezervy především v první polovině závodu, kde musel třikrát dobíjet Michal Šlesingr a dvakrát Tomáš Krupčík. Větší pochvalu zasluhují Ondřej Moravec a nový finišman Michal Krčmář, první jmenovaný dobíjel jen jednou, druhý zopakoval svůj famózní střelecký výkon z individuálních závodů ve Slovinsku a ani jedinkrát neminul.

„Naším cílem byla, a také i v dalších závodech bude, šestá příčka. Proto jsem s dnešním pátým místem velice spokojení. Samozřejmě můžeme být i lepší, ale musíme více nulovat,“ věděl Krčmář.

„Sám jsem se na trati cítil mnohem lépe, než v sobotu při stíhačce, byl jsem uvolněnější i více svěží. A můj skok do vlajky fanoušků? Napadlo mě to, když jsem tam před cílem tu vlajku uviděl. Chtěl jsem tak poděkovat lidem, kteří nás přijeli až ze svých domovů povzbudit,“ komentoval český finišman kuriózní oslavu v cílové rovince.

Svým dokonalým střeleckým představením inspiroval největší českou hvězdu Gabrielu Koukalovou, která finišovala pro změnu odpolední ženskou štafetu. A přivezla ji do cíle na pěkném čtvrtém místě. Pěkném zejména z hlediska průběhu. Po druhém úseku, na kterém osudově selhala Lucie Charvátová, totiž byly Češky až dvanácté s propastnou ztrátou.

„Střelecky nám to dnes nevyšlo, na druhou stranu každý výsledek v Top 5 je skvělý,“ hodnotila Koukalová výkon týmu. Konkrétně ona ovšem o střeleckých nezdarech mluvit nemusela, všech deset ran totiž neomylně nasázela do terčů a napravila tak své střelecké omyly ze stíhacího závodu.

„Hodně mě namotivoval můj kolega finišman Michal Krčmář, a tak jsem moc ráda, že jsem zvládla svůj štafetový úsek bezchybně jako on,“ přiznala Koukalová inspiraci mladým kolegou.

Kromě ní zasloužily slova chvály také Eva Puskarčíková a Veronika Vítková, každá jen dvakrát opravující. Bohužel štafetu jedou vždy čtyři členové a v ženském případě stálo jasnou medaili, možná i zlatou, střelecké trápení Charvátové. Pět dobíjení a dvě trestná kola, to je na jediný úsek opravdu mnoho.

„Lucka nezvládla ležku, ty rány byly daleko. Byla z toho asi celá rozklepaná. V posledním kole dostávala také docela dost při běhu, nevím, co se stalo. Veronika a Gábina předvedly perfektní výkon, škoda že Veronika nedala poslední ránu vestoje. Gábina měla centrové rány a její běh byl parádní,“ řekl kouč Zdeněk Vítek v České televizi.

Češi i Češky tak vědí, že příště to může být ještě lepší. Reprezentace už míří domů, na zastávku Světového poháru v Novém Městě na Moravě. „Těším se, že během pondělí zmobilizuji všechny síly, uvědomím si, že jedu domů a začnu se s chutí připravovat na předvánoční kolo do Nového Města,“ poznamenala Gabriela Koukalová.

Číst více

: Spokojenost, ale můžeme být ještě lepší, ví Češi. Koukalovou inspiroval famózní střelec Krčmář

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít