Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Říjen 17, 2017

Pištění Koukalové probudilo Östersund, Češka doufá v těžké podmínky. Jislová se premiéry bojí

Pištění Koukalové probudilo Östersund, Češka doufá v těžké podmínky. Jislová se premiéry bojí
Pištění Koukalové probudilo Östersund, Češka doufá v těžké podmínky. Jislová se premiéry bojí

Praha/Östersund – Pětice českých biatlonistek dnes v podvečer vstoupí do individuální části letošního Světového poháru. Prvním kláním bude patnáctikilometrový vytrvalostní závod. Očekávání jsou velká.

Co předvede obhájkyně celkového vítězství Gabriela Koukalová? Napraví Eva Puskarčíková a Veronika Vítková své špatné výkony z neděle? Jak si povede výborná běžkyně Lucie Charvátová na střelnici? A jaký výkon můžeme čekat od Jessicy Jislové na první patnáctce kariéry? Otázek je spousta a odpovědi na ně přinese online reportáž na Aktuálně.cz.

Největší hvězda týmu Koukalová už den před startem přiznala svou zvláštní touhu. Nejradši by snad byla, kdyby ve středu v Östersundu foukalo jako o závod a z nebe se v rychlém sledu snášely miliony sněhových vloček.

„Čím budou podmínky těžší, tím to bude pro mě lepší. Jo, tak to mám nejraději,“ nechala se slyšet v rozhovoru pro oficiální web českého biatlonu. V úterý se byla proběhnout a lehké kardio na zahřátí pořádně vyzkoušelo její schopnost udržet rovnováhu. Ve švédském areálu se totiž výrazně oteplilo a začalo pršet, ještě více se tak povrch změnil v ledovou plochu.

„Byla jsem se proklusnout, jen tak na pohodu. Moje hlasité jééééé, ááááá, a další pištění se neslo po celém městě,“ smála se Koukalová po překvapivě dramatickém výběhu.

Šéftrenér Ondřej Rybář své svěřenkyni před prvním závodem věří. „Gábina je připravená závodit a je připravená závodit dobře,“ uvedl rozhodně. Že by ale kdokoli z českého týmu v tuto chvíli myslel na její obhajobu velkého křišťálového glóbu, to určitě ne.

„Tady platí to samé, co vloni. Pokud taková situace nastane, budeme se jí zabývat až před finálovým kolem Světového poháru,“ řekl Rybář. „Teď je to pro nás neznámá. A nejprve po druhém kole budeme schopni odhadnout, zdali se bude sezona v případě Gábiny vyvíjet spíše k boji o pořadí ve Světovém poháru, nebo se třeba budeme koncentrovat na světový šampionát v Hochfilzenu,“ počítal šéf s oběma variantami.

Úterní střelecký trénink českých žen trenéry potěšil. Holky střílely výborně, přesvědčily se, že to umí. Rozhodne to, jak se vyrovnají samy se sebou a s tlakem, který si na sebe vytvářejí,“ podotkl Zdeněk Vítek.

Nejmladší členka týmu Jessica Jislová podstoupí ve středu v Östersundu velkou premiéru. Vůbec poprvé v kariéře si vyzkouší vytrvalostní závod. Loni při IBU Cupu v Obertilliachu onemocněla, v Novém Městě na Moravě – během jiného kola IBU Cupu – byl vytrvalostní závod kvůli nedostatku sněhu zrušen a při mistrovství světa v Oslu ji trenéři šetřili na štafety. Jislová se ale příliš netěší.

„Je tady obtížná trať, závod bude hodně dlouhý a náročný. Nemohu říci, že bych se těšila, spíš se bojím,“ přiznala dvaadvacetiletá závodnice.

Závod se samozřejmě jede na čtyři střelecké zastávky, dvě vleže a dvě vestoje. Za každou chybu nenásleduje trestné kolo, k času se okamžitě přičítá minuta navíc. Jako první z Češek vyjede na trať s číslem osm Vítková, dvanáctku bude mít Puskarčíková, dvacítku Koukalová, sedmatřicítku Charvátová a osmapadesátku Jislová. Start je v 18 hodin.

Číst více

: Pištění Koukalové probudilo Östersund, Češka doufá v těžké podmínky. Jislová se premiéry bojí

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít