Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 24, 2017

Obrovský talent, který věří v jednorožce. Davidová při ostré premiéře zkusí něco trefit

Obrovský talent, který věří v jednorožce. Davidová při ostré premiéře zkusí něco trefit
Obrovský talent, který věří v jednorožce. Davidová při ostré premiéře zkusí něco trefit

Nové Město n.Mor. – Křest ohněm mezi elitou prožije biatlonistka Markéta Davidová. Před sezonou devatenáctiletá závodnice ani netušila, zda bude jezdit nižší seriál závodů IBU Cup, a v pátek se v Novém Městě na Moravě postaví na start sprintu a pojede první závod ve Světovém poháru.

Nominaci na český svátek biatlonu si Davidová vysloužila výhrou v norském Beitostölenu v závodu IBU Cupu. Šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář jí pak zavolal, jestli by si chtěla zkusit SP, a Davidová po krátkém přemýšlení souhlasila.

„Po dohodě s trenérem jsme řekli, že pojedu,“ uvedla Davidová, kterou vede Jindřich Šikola, bývalý kouč Veroniky Vítkové. „Říkali jsme si, jestli diváci nebudou velká zátěž. Přeci jen jsem před tolika lidmi nikdy nezávodila, ale nakonec jsme se rozhodli pro, protože bude super atmosféra a je dobré si to vyzkoušet,“ řekla.

Nejradši by si řekla o podpis Wiererové

Od Šikoly, který býval národním koučem žen, dostala na cestu do Nového Města jednu radu. „Ať si to užiju a zkusím něco trefit,“ usmála se juniorka Davidová. Dodala, že se střelbou má od přechodu k biatlonu v roce 2010 problémy. „V té mám největší rezervy,“ přitakala.

V prvním tréninku s elitou sledovala slavné soupeřky. „Které jsem vídala v televizi a teď je potkávám. Ne že bych je úplně vyloženě okukovala, jen jsem si říkala: Jé, kolem mě jedou ty dobrý,“ uvedla Davidová a prozradila: „Já bych jim nejradši říkala o podpisy, ale je mi to hloupý. Třeba (Italce) Dorotě Wiererové.“

Poznává pořádně i české hvězdy v čele s vítězkou Světového poháru Gabrielou Koukalovou. Dosud se s nimi potkala jen v létě na soustředění. „Holky moc neznám, ale nevykám jim. Už je dlouho zdravím ahoj,“ usmála se Davidová.

Na jednu stranu je ráda, že vstoupí do Světového poháru v Novém Městě, kde to dobře zná. „Vím, kam můžu ráno běžet. Mám to tady naběhané,“ řekla, ale jejímu přání, aby se šla podívat na sprint mužů a nasála atmosféru, trenéři nevyhověli. „Mám respekt, určitě, a asi si nedokážu úplně představit, jak to bude vypadat.“

Reprezentaci si chce vyjet postupně

Start ve Světovém poháru bere jako zkušenost a neočekává, že se letos ještě do nějakého závodu SP dostane. Má před sebou ještě dva roky v juniorkách. „Chci jít postupně. Po dvou letech se dostat do béčka a vyjet si to,“ řekla.

Vedle biatlonu začala na České zemědělské univerzitě v Praze studovat obor rehabilitace a asistenční práce se zvířaty. „Doufám, že to půjde zvládat. Uvidím, jak se k tomu postaví ve škole a jak to budou tolerovat,“ řekla Davidová, která má zajímavé životní motto „Věřte v jednorožce“, kterého považuje za symbol pozitivní energie.

Číst více

: Obrovský talent, který věří v jednorožce. Davidová při ostré premiéře zkusí něco trefit

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít