Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Prosinec 14, 2017

Nejrychlejší biatlonistka v Ruhpoldingu. Koukalová ve štafetě zářila, ale až teď ji čeká sprint

Nejrychlejší biatlonistka v Ruhpoldingu. Koukalová ve štafetě zářila, ale až teď ji čeká sprint
Nejrychlejší biatlonistka v Ruhpoldingu. Koukalová ve štafetě zářila, ale až teď ji čeká sprint

Ruhpolding – Po poslední položce štafetového závodu v Ruhpoldingu ztrácela na Italku Gontierovou 35 sekund, všechno se zdálo jasné, české kvarteto bude šesté. Jenže Gabriela Koukalová předvedla ve čtvrtečním závodě neuvěřitelnou dvoukilometrovou stíhací jízdu až do cílové rovinky, kde pak za Italkami zaostala jen o dvě desetiny sekundy.

Někdo by mohl říct, že to bylo k ničemu a česká jednička mohla ve finiši šetřit síly na sobotní sprint, kde bude obhajovat žlutý dres pro vedoucí ženu Světového poháru, ale takový výkon ji může ještě vylepšit závodnické sebevědomí.

„Když jsem po odjezdu ze střelnice viděla, jaký má Italka náskok, tak jsem si nevěřila, že bych ji takhle mohla sjet…,“ přiznala po závodě pro web českého biatlonu Koukalová, která po projetí cílovou rovinkou padla do sněhu a dlouho se nezvedala.

Snad jí síly nebudou chybět v sobotu. Každopádně si opět dokázala, že když potřebuje, dokáže být nejrychlejší závodnicí. Ve čtvrtek jako jediná stlačila svůj běžecký čas pod 15 minut. Až devět sekund za ní byla v této statistice její největší sokyně v boji o křišťálový glóbus Němka Laura Dahlmeireová, která navíc v Oberhofu startovala v jediném závodě, a tak by měla být odpočinutější.

O stejnou časovou porci porazila také vyhlášenou běžkyni Finku Kaisu Mäkäräinenovou. Více než o půl minuty pomalejší pak byla jiná česká reprezentantka, která doháněla manko způsobené nepřesnou střelbou Markéty Davidové, a to Veronika Vítková.

Pro ni to byl ale i tak úspěch, protože se do seriálu vrátila po pauze zaviněné nemocí. Třetí běžecký čas v rámci úseku proto bere před sobotním sprintem jako povzbuzení. „Hlavně jsem si říkala, abych se hned v úvodu nezavařila. Přeci jen první ostrý start. Ve třetím kole už se mi zdálo, že mi síly docházejí, ale najednou jsem se vzpamatovala a dobojovala svůj úsek až na předávku,“ uvedla Vítková.

Koukalová vede o 15 bodů

Mrzí ji ale zmatky na střelnici. „Mrzí mě chyby vstoje, tam jsem trochu zazmatkovala poté, co jsem dva terče netrefila, špatně jsem najela ty ostatní. Pak jsem chtěla dobíjet, ale přitom jsem měla v komoře ještě náboj…,“ vysvětlila.

Sama by se určitě ráda v pořadí Světového poháru posunula zase výš. Momentálně jí patří 23. příčka. V polovině sezony ale vede Koukalová o 15 bodů před Dahlmeierovou a o 31 před třetí Mäkäräinenovou.

Sobotní sprint (od 14:30, ČT sport) může pořadí přesypat. Vy můžete vystoupení českých reprezentantek sledovat v online reportáži na Aktuálně.cz.

Číst více

: Nejrychlejší biatlonistka v Ruhpoldingu. Koukalová ve štafetě zářila, ale až teď ji čeká sprint

      

Related posts