Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 18, 2017

Nejen Koukalová a Šlesingr. Pokud zůstane Světový pohár v Rusku, Češi podnik v Ťumeni vynechají

Nejen Koukalová a Šlesingr. Pokud zůstane Světový pohár v Rusku, Češi podnik v Ťumeni vynechají
Nejen Koukalová a Šlesingr. Pokud zůstane Světový pohár v Rusku, Češi podnik v Ťumeni vynechají

Praha - Pokud dnešní zasedání výkonného grémia Světové biatlonové unie (IBU) v Mnichově nepřijme zásadní opatření v dopingové kauze Ruska, neodcestují čeští reprezentanti na závod Světového poháru v Ťumeni. Serveru iDNES.cz to řekl předseda Českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

Pokud se nic nezmění, Češi do Ruska nepojedou

Téma dopingu v ruském sportu, který se podle všeho dotýká i 31 ruských biatlonistů včetně olympijských medailistů a mistrů světa, se otevřelo v minulém týdnu při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Závodníci uvažovali o různých formách protestu.

Hamza má mandát celého českého týmu, který vystupuje jednotně. „Pokud něco zásadního neudělají, do Ruska nepojedeme,“ potvrdil ČTK Hamza. „I za cenu toho, že závodníci přijdou o šanci na výsledky,“ prohlásil.

Nejraději by byl, kdyby IBU závod Světového poháru Rusku odebrala. „Určitě by se někdo našel,“ tvrdil Hamza o možném přesunu pořadatelství. Závod v Ťumeni se koná 9. až 12. března.

Pokud by se prokázal doping ruských závodníků, profitovala by z toho zejména Gabriela Koukalová. Zpětně by mohla dostat zlatou medaili z mistrovství světa v Kontiolahti 2015, kde ve vytrvalostním závodu prohrála jen s Jekatěrinou Jurlovovou. Ta je podle zákulisních informací na seznamu dopujících sportovců stejně jako Olga Viluchinová, členka stříbrného ruského týmu ze Soči v závodu ženských štafet, v němž český tým dojel čtvrtý.

Číst více

: Nejen Koukalová a Šlesingr. Pokud zůstane Světový pohár v Rusku, Češi podnik v Ťumeni vynechají

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít