Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Prosinec 11, 2017

Možná je to blbé říct, ale vítězství před domácími fanoušky bylo víc, řekla mistryně světa Koukalová

Možná je to blbé říct, ale vítězství před domácími fanoušky bylo víc, řekla mistryně světa Koukalová
Možná je to blbé říct, ale vítězství před domácími fanoušky bylo víc, řekla mistryně světa Koukalová

Hochfilzen - Pro biatlonistku Gabrielu Koukalovou je domácí triumf v závodu Světového poháru možná víc než titul mistryně světa. Česká hvězda vyhrála v prosinci v Novém Městě na Moravě závod s hromadným startem před více než třiceti tisíci fanoušky a dnes se poprvé v kariéře stala světovou šampionkou poté, co v rakouském Hochfilzenu ovládla sprint.

Nejnervóznější jsem byla v Novém Městě

„Nové Město je srovnatelné s dnešním vítězstvím,“ řekla nejdříve čerstvá mistryně světa, ale vzápětí vyzdvihala triumf na Vysočině. „Možná je to blbý říkat, ale je to možná víc než tady (zlato z mistrovství světa). Bylo to doma a bylo to pod obrovským tlakem. Nepamatuji, kdy jsem byla tak nervózní jako tam. Byl to pro mě strašák,“ prohlásila.

Už po vítězství v Novém Městě na Moravě mluvila o tom, že víc asi nemůže zažít. Za výhrou ji ve Vysočina Aréně hnalo 34 tisíc fanoušků. „Doufám, že si ty momenty ponesu v sobě do konce života,“ říkala v Novém Městě.

I díky domácímu úspěchu se naučila lépe snášet tlak okolí a nezabývat se přehnaným očekáváním. „To není dobrá taktika. Je důležité být uvolněná a užívat si každý moment, každý metr, každý terč. Všechno je pak jednodušší,“ řekla. A právě to v poslední době dokáže. „Přesně tak,“ přikývl šéftrenér Ondřej Rybář.

Mezi špičkou se Koukalová pohybuje pátou sezonu. Každým rokem je lepší – spolehlivá na střelnici a rychlá na trati. Sama jako první důvod zisku titulu mistryně světa zmínila obrovskou podporu fanoušků. „Pak skvělé lyže a za třetí to, že jsem byla dost silná. Byla jsem absolutně soustředěná na každý metr,“ podotkla.

Zbývá už jen olympiáda

Ve své kariéře už získala velký křišťálový globus za celkové vítězství ve Světovém poháru a nyní je i mistryní světa. Chybí jí už jen jeden velký úspěch – olympijské zlato. Před třemi lety byla v Soči třikrát čtvrtá a jednou brala stříbro.

Za rok na hrách v korejském Pchjongčchangu bude mít možná poslední šanci, protože sama řekla, že by poté chtěla ukončit kariéru. „Rozhodně budu dělat všechno, aby to tam vyšlo. Je to jeden z mých snů. Těším se na olympiádu,“ řekla. Nedávno vzpomínala na Soči. „Jaký to byl zážitek. Jak jsme si říkali: Zůstaneme tady, domů nikdy nepojedeme. Tady je to skvělý. Bohužel to skončilo. Tak snad ta další olympiáda bude podobně vydařená,“ uvedla.

Číst více

: Možná je to blbé říct, ale vítězství před domácími fanoušky bylo víc, řekla mistryně světa Koukalová

      

Related posts