Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Prosinec 11, 2017

Milimetry od dalšího zlata přesto spokojená. Jedu pokaždé do kómatu, ujistila unavená Koukalová

Milimetry od dalšího zlata přesto spokojená. Jedu pokaždé do kómatu, ujistila unavená Koukalová
Milimetry od dalšího zlata přesto spokojená. Jedu pokaždé do kómatu, ujistila unavená Koukalová

Hochfilzen - Všechno letos biatlonistka Gabriela Koukalová směřovala k mistrovství světa a po třech závodech už má z Hochfilzenu kompletní medailovou sbírku. Po zlatu ve sprintu a bronzu ve stíhačce dnes v náročných podmínkách přidala stříbro ve vytrvalostním závodu.

„Jsem šťastná. Mám teď zlato, stříbro a bronz,“ vydechla Koukalová v době, kdy Němka Laura Dahlmeierová vyčistila poslední položku a jela si pro zlato. „Je to závod Laury, která je prostě střelec par excellence,“ chválila soupeřku.

Z mistrovství světa má už šest cenných kovů a jako první česká biatlonistka získala na jednom šampionátu tři individuální medaile. „Rozhodně je to sen každého závoďáka. Vrchol sezony vychází mnohem líp, než jsme si dokázali představit,“ řekla.

Koukalovou závod vyčerpal

Vytrvalostní závod ale vysál Koukalové hodně sil. V cíly ji trápily křeče v nohou, vítězné Dahlmeierové zase klesl krevní tlak. „Je fakt unavená, klesají jí víčka,“ omlouval svoji ženu Petr Koukal, když biatlonistka odcházela z tiskové konference.

Proto největším přáním Koukalové po stříbrném závodu, který se jel v nezvyklém teple, byl odpočinek. „A klid. Den před závodem na mě už padla velká únava a je těžké si po takovém množství startů odpočinout a připravit se na další,“ řekla.

Volné dny mezi závody Koukalové svědčí

Zvláště když se v každém startu vydá ze všech sil. Na mistrovství světa se nikdo nešetří. „V každém závodu musíte nechat veškeré síly a já jedu pokaždé úplně do kómatu. Jsem ráda, že jsou aspoň dny odpočinku, neumím si představit, že bychom tu závodily tři dny po sobě jako jinde,“ řekla sedmadvacetiletá Koukalová.

Do vytrvalostního závodu přitom nevstoupila ideálně. Druhou ranou minula terč a připsala si trestnou minutu. „Začátek byl tvrdý a v medaili jsem nevěřila, ale měla jsem v sobě dobrý pocit, že by se to do desítky nebo pětky mohlo povést,“ řekla.

Milimetry od další zlaté medaile

Znovu ukázala silnou mysl. Sice říkala, že bylo těžké se zkoncentrovat na další položky, ale zvládla to perfektně. „Říkala jsem si, že nemám co ztratit. Soustředila se na každou ránu a každou vyprecizovala,“ řekla a dostala pochvalu od trenérů.

Rána, která terč netrefila, skončila snad jen o milimetr mimo. Kdyby měla štěstěnu na své straně, brala by zlato. „Myslím ale, že můžu být ráda, že jsem měla štěstěnu na své straně v dalších devatenácti terčích. To tak někdy je,“ usmála se.

Šampionát se stal soubojem Koukalové s Němkou Dahlmeierovou, která už získala v Hochfilzenu tři zlata včetně smíšené štafety a stříbro. „Nevím, jak Lauru porazit. Je neuvěřitelná. Silnější, rychlejší a má lepší koncentraci,“ vyzdvihla Koukalová.

Ještě bude mít jednu šanci Němku zdolat. Na závěr šampionátu se v neděli pojede závod s hromadným startem, který Koukalová v sezoně už dvakrát vyhrála. „Čím víc se člověku daří, tím chce víc dalších úspěchů,“ naznačila, že má dál medailový apetit.

Číst více

: Milimetry od dalšího zlata přesto spokojená. Jedu pokaždé do kómatu, ujistila unavená Koukalová

      

Related posts