Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 19, 2017

Koukalové ujely nervy, navíc drsně spadla. Najela jsem na kámen a hodila tygra, smála se

Koukalové ujely nervy, navíc drsně spadla. Najela jsem na kámen a hodila tygra, smála se
Koukalové ujely nervy, navíc drsně spadla. Najela jsem na kámen a hodila tygra, smála se

Nové Město na Moravě – Jela fantasticky. Na mezičasech porážela největší soupeřky o parník. Na druhé střelbě ve stoje ovšem Gabrielu Koukalovou omráčila velká nervozita. Po třech chybách pak ve sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě dojela na třináctém místě.

„Mrzí mě to moc, byla to dnes velká šance. Jelo se mi totiž skvěle, měla jsem bojovnou náladu. Ani nevím, kdy jsem se na lyžích cítila silnější,“ popisovala svůj vynikající běh nejlepší česká závodnice. Síly jí nesebrala ani tři trestná kola, která po druhé položce musela absolvovat.

„Vůbec, ani potom mi síly vůbec nechyběla. Možná mě tak nakopla sestra, která mi ve stoupání fandila, jako když štěká pes,“ smála se Koukalová originálnímu stylu povzbuzování svého sourozence.

Hrozně se mi začaly třást nohy, přiznala

Česká biatlonistka přiznala, že jí na střelnici při druhé zastávce dočista selhaly nervy. „Byla jsem strašlivě nervózní. Počkala jsem si, snažila jsem se ty rány vyladit, ale ani tak se to nepovedlo. Možná to byla přemíra snahy. Nohy se mi začaly strašně třást, vůbec jsem nebyla schopná ustát tu atmosféru,“ posmutněle vyprávěla Koukalová.

I tak předváděla skvělou jízdu a bojovala o umístění v elitní desítce. Jenže tři sta metrů před cílem českou hvězdu potkala další sportovní tragédie. „Podařilo se mi tam najet na nějaký kámen. Takže jsem spadla takovým způsobem, že jsem málem vypadla z trati,“ popsala. Stalo se tak těsně před sjezdem, kde měla Koukalová nabrat rychlost. I proto jí tvrdý pád stál spoustu vteřin.

„Bylo to bohužel v úseku, kde se bodovalo o ty příčky přede mnou. Ztratila jsem tam hodně. Zabrala jsem, na něco najela a to mě úplně zabrzdilo a vykolejilo. Hodila jsem tam takového tygra,“ smála se biatlonistka. A hned uklidňovala, že k žádnému zranění nedošlo.

„Ne ne, nic mě nebolí. Ani jsem to pak nevnímala, jen jsem chtěla být co nejdříve v cíli. To jsem si mohla jít radši zaplavat, jak jednou řekla Bára Špotáková,“ ukázala usměvavá Češka nadhled.

Běžecký výkon pro ni byl povzbuzením do sobotní stíhačky. „Cítím se opravdu hodně dobře. Doufám, že to není takový ten nájezd na nemoc. Budu se prát pro všechny ty lidi, co přišli a fandili, děkuju jim za podporu. To, co dnes tady předvedli, to člověk může zažít jen párkrát v životě. To se nedá koupit za nic na světě, to je to nejhezčí, co se nám mohlo v kariéře stát,“ vyprávěla Koukalová.

Ruský doping ji hodně mrzí

Loňská vítězka Světového poháru okomentovala také kauzu ruského dopingu, která v současné době hýbe světem (nejen) biatlonu. „Hrozně mě to mrzí. Náš sport je poměrně mladý a říkala jsem si, že v tom našem odvětví to nemůže hrát takovou roli. Ale bohužel. Řekla bych k tomu jediné. Být fair nejen ve sportu, ale i v životě, je jediná šance jak si člověk může vážit sám sebe,“ prohlásila.

A přišla s překvapivým oznámením. „Jestli se Martin Fourcade rozhodl, že bude bojkotovat mistrovství světa v Tjumeni v roce 2021, tak já jsem rozhodnutá ho v tom podpořit,“ uzavřela Koukalová.

Číst více

: Koukalové ujely nervy, navíc drsně spadla. Najela jsem na kámen a hodila tygra, smála se

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít