Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 19, 2017

Koukalová začíná obhajobu glóbů. Její forma je zatím neznámou, ale mentální sílu už ukázala

Koukalová začíná obhajobu glóbů. Její forma je zatím neznámou, ale mentální sílu už ukázala
Koukalová začíná obhajobu glóbů. Její forma je zatím neznámou, ale mentální sílu už ukázala

Östersund – Nedělní předkrm máme za sebou, ve středu v 18 hodin konečně začne hlavní chod. Po víkendových závodech biatlonových štafet odstartují v Östersundu i disciplíny individuální.

Začnou ženy vytrvalostním závodem na 15 kilometrů, a tedy i loňská královna Světového poháru Gabriela Koukalová. A všichni čeští fanoušci jsou pochopitelně zvědaví, jak na tom držitelka jednoho velkého a tří malých křišťálových glóbů na startu sezony je.

Něco málo už naznačila neděle. Česká jednička odjela druhý úsek se čtyřmi střeleckými chybami, což je pro takovou šampionku samozřejmě hodně a ve sprintu by ji takový výsledek odsoudil k příčkám daleko v poli poražených. Tady to ale musíme vzít s rezervou, protože Koukalová se snažila dohnat manko, které nabrala před ní Veronika Vítková jedním trestním kolem.

„Gabča to zkusila trochu vabank. Je to pro ni dobrá zkušenost v tom, že se přesvědčila, že v závodě nemůže dělat něco jiného než v tréninku,“ hodnotil její výkon šéftrenér Ondřej Rybář pro web českého biatlonu.

Koukalová totiž kvůli nemoci neabsolvovala podstatnou část letní přípravy, a neměla tak možnost si dokonale zažít zrychlený model střelby, který trenéři pro letošek zavedli. A tak se raději vrátila k svému rozvážnějšímu, ale zažitému stylu, který jí ostatně zaručil všechny loňské úspěchy. Ve štafetě to ale vzhledem k manku před sebou zkusila na stojce „nasypat“ a nevyšlo to podle představ.

Jako lakmusový papírek pro formu české reprezentační jedničky tak nedělní závod úplně použít nemůžeme. I když jednu věc přeci jen ukázal. Rodačka z Jablonce nad Nisou má pořád silnou hlavu a jen tak něco ji na trati nepoloží.

Zkrotí Vítková a Puskarčíková švédský vítr?

Na stojce jí po pěti ranách zůstaly tři terče, přesně tolik měla náhradních nábojů, už nesměla udělat ani jednu chybu, a také neudělala a na trestné kolo nemusela. „To, že dokázala dobít tři na tři, vnímám jako důležitý moment,“ dodal Rybář.

Středeční vytrvalostní závod pro ni bude opravdu ostrou zkouškou. V minulé sezoně to pro ni byla nejslabší disciplína. Tedy, pokud připustíme, že třetí místo v celkovém hodnocení je slabší výsledek.

Ve větrném švédském počasí by se potřebovaly chytit i Veronika Vítková či Eva Puskarčíková. Oběma se nedělní mixy příliš nepovedly. První jmenovaná nastartovala čtyřčlennou štafetu ležkou, po které musela na trestné kolo. Druhá zase odepsala závod dvojic po boku Michala Krčmáře, když šla dokonce na dvě trestná kola.

Vytrvalostní závod žen startuje v Östersundu v 18 hodin, živě ho vysílá ČT Sport a vy ho můžete sledovat i v naší textové online reportáži.

Číst více

: Koukalová začíná obhajobu glóbů. Její forma je zatím neznámou, ale mentální sílu už ukázala

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít