Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Září 20, 2017

Koukalová uklidňuje z Finska: Byla jsem psychicky i zdravotně dole, ale už jsem se srovnala

Koukalová uklidňuje z Finska: Byla jsem psychicky i zdravotně dole, ale už jsem se srovnala
Koukalová uklidňuje z Finska: Byla jsem psychicky i zdravotně dole, ale už jsem se srovnala

Praha – V září to s ní nevypadalo příliš dobře. Mluvila o vyčerpání, pocitu prázdna, nedostatku motivace. Byla v depresi, podobně jako po olympijské sezoně v roce 2014, kterou pak zahájila podprůměrnými výkony a delší dobu se dostávala zpět do bývalé pohody.

Nyní ale Gabriela Koukalová své fanoušky uklidňuje. Vše už vypadá mnohem lépe, a to je ve chvíli, kdy do prvních ostrých závodů Světového poháru v biatlonu zbývá jen něco přes dva týdny, pro její psychickou kondici nesmírně důležité.

„Před dvěma měsíci jsem byla hodně dole, psychicky i zdravotně,“ přiznala obhájkyně velkého křišťálového glóbu pro vítězku Světového poháru.

„Díky pobytům v zahraničí mi ale ubyla řada povinností a srovnala jsem se,“ dodala Koukalová, která se z tréninkového procesu na ledovci Dachstein přemístila do finského Vuokatti, kde doplnila formu ladící českou reprezentaci. „Myslím, že na tom nejsem o moc hůře, než vloni,“ konstatovala hvězdná závodnice pro oficiální stránky českého biatlonu.

Reprezentační tým se ve Finsku připravuje složený z pěti žen a šesti mužů, výprava se do Vuokatti vrátila po víkendu stráveném v tuzemsku.

Cílem prvního soustředění byl návrat k základům lyžování na sněhu a objemová a silová příprava, druhé, které probíhá právě v těchto dnech, je zaměřeno na vyšší intenzitu.

„Půjdeme hodně do kvality. A to tak, abychom se dostali až do závodního režimu, nástřelem počínaje a kontrolním testem konče,“ vysvětlil nový hlavní trenér mužů Michael Málek. „Pokud k tomu bude příležitost, spojili bychom v rámci kontrolních závodů síly s dalšími týmy,“ dodal kouč žen Zdeněk Vítek.

Ve Finsku budou reprezentanti až do 17. listopadu, pak se znovu vrátí na otočku domů a 22. už odletí do švédského Östersundu, který bude hostit první závody nového ročníku. Prvními závody budou v neděli 27. listopadu klání smíšených štafet a singl štafety.

Co se týče nominace, pětice žen je v podstatě jasná, v týmu jsou kromě Gabriely Koukalové také Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová.

Mezi muži mají zatím jistotu startu čtyři jména: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup. Pátým závodníkem bude buď Tomáš Krupčík, nebo Adam Václavík.

Číst více

: Koukalová uklidňuje z Finska: Byla jsem psychicky i zdravotně dole, ale už jsem se srovnala

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít