Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 19, 2017

Koukalová se s tím pere, říká Rybář. Je jasné, že Světový pohár jde letos stranou

Koukalová se s tím pere, říká Rybář. Je jasné, že Světový pohár jde letos stranou
Koukalová se s tím pere, říká Rybář. Je jasné, že Světový pohár jde letos stranou

Jablonec nad Nisou – Gabriela Koukalová nebude kvůli dlouhodobým problém s lýtkovými svaly startovat na konci listopadu v Östersundu na první zastávce Světového poháru. To už je v tuto chvíli zřejmé.

A další vyhlídky? Stále velice zamlžené. Nadále platí, že ohrožena je i účast na olympijských hrách.

Právě únorový termín sportovního svátku v jihokorejském Pchjongčchangu je ale tím, k němuž se biatlonistka i celý reprezentační tým upínají. Novinářům to v Jablonci nad Nisou řekl šéftrenér Ondřej Rybář.

„V hlavě máme v podstatě jenom olympiádu, ta je primárním cílem,“ potvrdil kouč reprezentace.

„Světový pohár jde letos stranou. Jestli se Gábina vrátí v Östersundu, Hochfilzenu, Le Grand Bornandu, Oberhofu, Ruhpoldingu nebo v Anterselvě je úplně jedno,“ dodal Rybář.

Nezbývá mu nic jiného, než se chytat drobných pozitiv. Třeba toho, že se Koukalová v minulých týdnech již připojila k týmu a konečně si zatrénovala také na sněhu. S reprezentací do švédského Östersundu za prvními ostrými závody odletí, že by se ale postavila na start, si v tuto chvíli nikdo nedokáže představit.

Předloňská vítězka Světového poháru a v minulém ročníku druhá žena celkového pořadí stále nemůže trénovat naplno. „Někdy vydrží dvě hodiny, jindy jen hodinu. Je to jeden den tak a druhý jinak, dost se to mění,“ prozradil trenér.

Pozitivní je také fakt, že Koukalová tvrdě bojuje o svou šanci. Olympijské hry jsou pro ni stále obrovskou motivací. „Pere se s tím. Určitě neztratila hlavu a nehodila všechno pryč. Bojuje, protože ví, že olympiáda je pořád relativně daleko,“ vysvětlil Rybář.

Číst více

: Koukalová se s tím pere, říká Rybář. Je jasné, že Světový pohár jde letos stranou

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít