Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Říjen 20, 2017

Koukalová po bronzu ze sprintu: Příprava se ještě projeví, tohle je jen první vlaštovka

Koukalová po bronzu ze sprintu: Příprava se ještě projeví, tohle je jen první vlaštovka
Koukalová po bronzu ze sprintu: Příprava se ještě projeví, tohle je jen první vlaštovka

Östersund – Bylo to jako nebe a dudy. Česká biatlonistka Gabriela Koukalová si spravila chuť po nepříliš vyvedeném středečním vytrvalostním závodu na úvodním podniku Světového poháru ve švédském Östersundu a v sobotu si vyjela bronz ve sprintu.

Po medailovém ceremoniálu byla nadšená a měla radost především z toho, že se jí povedlo zastřílet čisté obě položky. „Mám samé pozitivní pocity. Prostě pecka! Jsem moc ráda, že jsem trefila všechny terče, to je pro sebedůvěru moc důležité,“ citoval loňskou vítězku Světového poháru web českého biatlonu.

K výbornému výsledku ani nepotřebovala zvláštní taktiku. „Jela jsem tak, abych neměla možnost před střelbou moc přemýšlet. V tom jsem totiž jedna z nejlepších. Bezvětří pro mě znamenalo velkou úlevu. Nemusela jsem mít stres z toho, zdali chytnu vítr menší nebo větší,“ řekla.

Svým třetím místem trochu vylepšila dosavadní skóre české reprezentace,kterou v úvodu sezony trápila především střelba. Navíc ztrácí jen dvacet vteřin na sobotní vítězku Marii Dorinovou-Habertovou, což je dobrý vklad pro nedělní stíhačku. „Věřím, že můj výsledek je takovou naší první vlaštovkou, a že ukáže, jak český tým přes léto připravoval,“ dodala.

Druhou nejlepší Češkou v závodě byla 15. Eva Puskarčíková. Na střelnici minula jeden terč, ale solidní umístění zachránila výborným běžeckým výkonem. „Třináctý běžák, to je neuvěřitelný. Přestože už na soustředění ve Vuokatti jsem tušila, že na tom nebudu úplně špatně. I tak mě ale celý závod bolel. On bolí totiž vždy, ať už člověk jede rychle, nebo pomalu,“ pronesla.

Z jedné chyby na stojce nedělá vědu. „Je to škoda, ale není to katastrofa, furt je to pěkná střelba. Nuly se nerodí často. Mám na kontě druhou patnáctou pozici, a to je paráda. Jsem s úvodem sezóny moc spokojená,“ září Puskarčíková.

Spokojená mohla být také osmnáctá Lucie Charvátová. I díky ní Češky obsadily v sobotním Poháru národů třetí místo a celkově poskočily na pátou pozici. „Se dvěma chybami, mě osmnácté místo musí těšit. Na druhou stranu, kolikrát se mi podobná střelba povedla loni? Jednou, dvakrát? Myslím, že dnešní sprint je pro mě takovou dobrou startovní plošinou do sezóny.“

Smutnější písnička zní v uších českých biatlonistů, kterým se v sobotním sprintu moc nedařilo. Nikomu z nich se nepodařilo zastřílet čistě a nejlepším byl až 17. Michal Šlesingr.

Moravec nechápal bežecký čas

„Dnes závod názorně ukázal, co udělá s výsledkem trestné kolo, jak moc se může člověk propadnout, což je tak trochu i můj případ. Mrzí mě to, protože podmínky dnes byly dobré. Věděl jsem, že nejedu špatně, ale chyba v leže byla prostě chybou. Naději do stíhačky mi může dát odstup pětadvaceti sekund na druhou příčku,“ věří český reprezentant.

To Ondřej Moravec ztrácí na vítězného Martina Fourcada minutu a tři čtvrtě. Skončil totiž až na 35. místě. „Hodně mě mrzí stojka. Byla pomalá, a ještě k tomu nepřesná. Týden tady foukalo, stále nemůžu nají svůj střelecký rytmus. Peru se s tím, jednoduše to není ono,“ řekl.

Jedna chyba na střelnici by možná tolik nevadila, kdyby ji Moravec vyžehlil dobrým běžeckým časem. To se ale nestalo. „Na nejrychlejší běžecký čas jsem ztratil jednu minutu a kousek, což je takové normální. A dnes, podívám se do analytických výsledků a vidím 53. místo. To se jeví až jako podprůměr. Přitom pocity na trati nemám až tak špatné, ale samotný výkon tomu neodpovídá. Přiznám se upřímně, že jsme z toho trochu zaražení, protože příprava určitě nebyla špatná,“ vrtá hlavou rodákovi z Ústí nad Orlicí.

V neděli bude mít šanci umístění alespoň trochu vylepšit. Stíhací závod žen startuje v 11:15 (online reportáž), muži vyrazí na trať ve 13:20 (online reportáž). Oba vysílá stanice ČT Sport.

Číst více

: Koukalová po bronzu ze sprintu: Příprava se ještě projeví, tohle je jen první vlaštovka

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít