Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 19, 2017

Koukalová měla pocit, že se topí. Nakonec ale hlásila: Je to nejhezčí chvíle, jakou jsem zažila

Koukalová měla pocit, že se topí. Nakonec ale hlásila: Je to nejhezčí chvíle, jakou jsem zažila
Koukalová měla pocit, že se topí. Nakonec ale hlásila: Je to nejhezčí chvíle, jakou jsem zažila

Nové Město na Moravě – „Je to ten nejvíc nejhezčí pocit. Jé, teď jsem to řekla jako Forrest Gump,“ pobavila Gabriela Koukalová novináře během tiskové konference. Za sebou měla famózní triumf v závěrečném klání biatlonového „Super Bowlu“ v Novém Městě na Moravě. Nezapomenutelný víkend skončil tou nejsladší tečkou. Česká hvězda v klání s hromadným startem nenašla přemožitelku.

„Jestli někdo ví, komu patří tahle vlajka, ať mi napíše do mailu a já mu ji pošlu. Když jsme šli na vyhlášení, tak mi jí tam někdo podal a já nevím, kdo to byl,“ dělala si rozzářená a evidentně dojatá Koukalová starosti.

Pak už se ale blíže rozhovořila o euforických pocitech, které před napěchovanou Vysočina arénou právě zažila. „Euforie? To je slabé slovo. Jde mi mráz po zádech, když si na to vzpomenu. Strašně těžko se to popisuje. Byl to hrozně hluboký zážitek. Nejhezčí chvíle, kterou jsem snad v životě zažila. Neumím si představit, že může být ještě něco víc. Na takovéhle momenty člověk nezapomene do konce života,“ soukala ze sebe popis vlastních pocitů.

A teď už nemusím na olympiádu, smála se

Triumf před domácím mega-davem označila za nejemocionálnější moment dosavadní kariéry. Sedmadvacetiletá biatlonistka přiznala, že v úvahu nepřichází ani srovnání s olympiádou v Soči.

„Tohle je víc. Je úžasné vyhrát tady doma, byl to obrovský tlak a velká výzva. Říkala jsem si, že teď už nemusím ani na olympiádu. Ale to nemyslím vážně,“ podotkla. Ne všechno ale bylo během těžkého závodu růžové a pozitivní. První metry po poslední střelbě si prý Češka nepamatuje. Jen zapnula automat a jela. Záhy pak musela odrážet ataky stále zrychlující Němky Laury Dahlmeierové.

„Měla jsem pocit, jako když se topím, nebo jako když chodím po žhavém uhlí. Jela jsem na krev a moc příjemný pocit to nebyl. Užívala jsem si až posledních tři sta metrů, věděla jsem, že když nespadnu dole pod kopcem, tak už to udržím. Před tribunou už to bylo nádherné,“ řekla obhájkyně křišťálového glóbu, které momentálně patří v seriálu celkové třetí místo.

Maminka měla na krajíčku, a to je co říct

V cíli jí nejprve vřelým objetím gratuloval šéf svazu Jiří Hamza, poté už se Koukalová vrhla do náruče rodičů. „Byli hrozně hrdí, maminka měla na krajíčku stejně jako já a to je co říct. Ona vždycky byla taková emočně plochá, nechci se jí dotknout,“ rozesmála se biatlonistka. Pak zvážněla. „I přes nějaká moje bouřlivější období se mě rodiče pořád snažili u toho sportu udržet. Vděčím jim za hodně, stejně jako Ondrovi Rybářovi,“ poděkovala.

Svěřila se, že měla sen. Vyhrát jednou mistrovství světa, zabalit se do národní vlajky a poslouchat hymnu. „Tady to bylo ještě lepší než na nějakém mistrovství světa. Myslím si, že teď už jsou mi všechny závody ukradené. Protože co tady lidé předvedli, s tím se nemůže nic měřit.“

O nejlepší české biatlonistce posledních let je známo, že hodlá ukončit sportovní kariéru v roce 2018 po olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Dechberoucí triumf v Novém Městě na Moravě ovšem Koukalovou nahlodal. „Je to tak. Kdo ví, možná si to ještě rozmyslím, když budou tu následující sezonu zase závody tady. Jenom tady moct závodit je neskutečné lákadlo,“ vysvětlila.

Puskarčíková triumf předpověděla

A přidala vtipnou historku. Před závodem prý přišla do týmové buňky a říká: „Cítím se ve vynikající formě, tak na procházku. Neumím si představit, že bych udělala nějaký rychlý pohyb.“ Na to reaguje kolegyně Eva Puskarčíková: „Takovýhle kecy má vždycky, když pak vyhraje.“

Koukalová se hlášce reprezentační parťačky zasmála. „Pak jsem šla na start a byla jsem překvapená, že celá první dvě kola jedu a vůbec mě to nebolí,“ potvrdila česká závodnice svou skvělou běžeckou formu.

Koukalová znovu zopakovala, jak jí pomáhá odlišný způsob, jakým v současné sezoně přistupuje k závodění. Je ráda, že už na bedrech necítí takovou zodpovědnost.

Cíl užít si sezonu opět zafungoval

„Loni jsem každý závod brala hrozně vážně a nestíhala jsem si užívat atmosféru. Měla jsem v sobě chtíč pořád vítězit a velkou zodpovědnost vůči lidem. Teď jsem uvolněnější, neřešíme křišťálový glóbus a podobné věci. Dali jsme si cíl, že si tu sezónu užijeme. Nemůže se to lámat každou zimu přes koleno,“ konstatovala.

Jak je vidět, i v sezoně, kterou Koukalová nebere tolik vážně, může porážet všechny konkurentky. Její priority jsou ale jasné. „Soustředím se na olympiádu, chci, aby byla vrcholem mé kariéry,“ uzavřela šťastná vítězka.

Číst více

: Koukalová měla pocit, že se topí. Nakonec ale hlásila: Je to nejhezčí chvíle, jakou jsem zažila

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít