Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Prosinec 14, 2017

Koukalová má jasno, Rusům by měl být kvůli dopingu plošně zakázán start na olympiádě

Koukalová má jasno, Rusům by měl být kvůli dopingu plošně zakázán start na olympiádě
Koukalová má jasno, Rusům by měl být kvůli dopingu plošně zakázán start na olympiádě

Praha – Za necelý týden rozhodne Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o tom, zdali budou moci ruští sportovci závodit na nadcházejících olympijských hrách v Pchjongčchangu.

A sportovní svět se začíná dělit na ty, kteří pro Rusy kvůli dopingu prosazují paušální zákaz startu, a ty, kteří by postupovali případ od případu. Naposledy se k horkému tématu vyjádřila česká biatlonistka Gabriela Koukalová.

„Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně pro to, aby se z dopingu udělal plošně trestný čin a Rusům se neumožnil start na olympiádě,“ uvedla Gabriela Koukalová v noci na středu na svém facebookovém účtu.

„Je ještě jedna meta, která je ještě mnohem důležitější než vítězství. Jmenuje se ČESTNOST A FÉROVÝ PŘÍSTUP nejen ve sportu, ale celkově v životě! Škoda, že tam na to ještě nepřišli!“ dodala osmadvacetiletá závodnice.

Koukalovou k poměrně razantnímu prohlášení vedla série verdiktů MOV, který během listopadu z předchozích her v Soči vyřadil kvůli porušení dopingových pravidel 19 ruských sportovců, pročež pořadatelská země přišla o 11 medailí.

Jedním z odebraných cenných kovů byla i stříbrná medaile z ženské biatlonové štafety, kterou tudíž získá původně čtvrté české kvarteto ve složení Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a Jitka Landová. A právě k Landové, která nyní působí jako učitelka tělesné výchovy v Jablonci, se ve svém příspěvku ještě vrátila.

„Na jednu stranu je fajn, že bylo spravedlnosti učiněno zadost, na druhou mě to mrzí za Evu Puskarčíkovou a hlavně mou celoživotní kamarádku Jíťu Landovou, která musela minulý rok ze zdravotních důvodů ukončit kariéru. Za téměř celý život u sportu, dřinu a obrovské snažení žádné vzpomínky na úspěch,“ napsala Koukalová zhruba ve dvě hodiny ráno na Facebook.

Světový pohár biatlonistů dnes (17:15) ve švédském Östersundu pokračuje individuálním závodem žen, jehož by se měly zúčasnit dvě členky čerstvě bronzové štafety ze Soči, Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. Gabriela Koukalová sice se zbytkem reprezentace trénuje, ale kvůli dlouhodobým problémům s lýtky do závodu nenastoupí.

Číst více

: Koukalová má jasno, Rusům by měl být kvůli dopingu plošně zakázán start na olympiádě

      

Related posts