Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Říjen 20, 2017

Koukalová je jako v lázních, Vítková zahání noční můru, biatlonisty zase nabíjí oblíbená Pokljuka

Koukalová je jako v lázních, Vítková zahání noční můru, biatlonisty zase nabíjí oblíbená Pokljuka
Koukalová je jako v lázních, Vítková zahání noční můru, biatlonisty zase nabíjí oblíbená Pokljuka

Pokljuka – Rok co rok se sem všichni těší. Pro české biatlonisty byla slovinská Pokljuka vždy druhým domovem. Letos tu sice letní přípravu netrávili, ale i tak je pro reprezentanty líbeznou zastávkou Světového poháru. Tento týden je tu přivítaly hřejivé sluneční paprsky a Češi doufají, že stejně hřejivé budou i jejich výsledky z nadcházejících závodů.

„Ráno mi do okna svítí slunce, z balkonu koukám do korun stromů a dýchám čerstvý horských vzduch. Po čtyřech týdnech v té severské tmě cítím, jak tady v Pokljuce neuvěřitelně relaxuju, připadám si jako v lázních,“ cituje web českého biatlonu Gabrielu Koukalovou.

Pro ni je toto místo kouzelné i proto, že tu vyhrála vůbec první závod Světového poháru. V pátek by na to mohla navázat. Čeká ji totiž sprint a v něm minulý týden v Östersundu zazářila třetím místem.

To pro Veroniku Vítkovou bude páteční den speciální už tím, že oslaví osmadvacáté narozeniny. Ráda by k tomu přidala i nějaký povedený výsledek, v Östersundu pro ni byly některé střelecké položky noční můrou.

„Ráda bych tady v Pokljuce zapomenula na Östersund. Tam se mi snad s výjimkou vytrvalostního závodu nedařilo podle mých představ. Jsem přesvědčená, že mám na víc. Tady mně v trénincích nepotkal sebemenší problém, a proto si jen přeji, aby mi to vydrželo také do závodů,“ uvedla páteční oslavenkyně.

Češi ve slovinském biatlonovém středisku pravidelně trávili letní přípravu, letos v programu chybělo, ale to neznamená, že na něj zapomněli. „Známe tady stále každý strom, každou zatáčku, každý kopec. Vždy tu děláme takový závod před závodem, tedy jeden rychlý trénink navíc, aby se tělo adaptovalo na práci ve vysoké nadmořské výšce,“ prozradil trenér biatlonistek Zdeněk Vítek recept, jak se vyrovnat s převýšením 1400 metrů.

Větší lopota na progresu ale čeká mužské reprezentanty, jejichž čest ve Švédsku zachraňoval sedmým místem ve stíhacím závodě Michal Krčmář. To bylo ale jejich jediné umístění v top 10.

Soukup hledá formu na IBU Cupu

„Pro nás stále platí, že známkou úspěchu je pořadí v první desítce a maximální počet sportovců na bodovaných příčkách,“ prohlásil trenér biatlonistů Michael Málek.

Tentokrát bude v týmu scházet Jaroslav Soukup, který se na začátku sezony potýkal s nejslabší formou z českého týmu a šéftrenér Ondřej Rybář ho proto raději poslal nabrat ztracenou jistotu do IBU Cupu. Jeho místo u „áčka“ převzal Tomáš Krupčík.

„Jardu Soukupa chceme opět vrátit do formy i pohody, protože s ním počítáme na třetí kolo Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Tomáš si tu šanci zaslouží, přestože první kolo IBU Cupu v Beistostolenu mu příliš nevyšlo,“ prohlásil Rybář.

Právě mužským závodem začíná páteční biatlonový program. Na desetikilometrový sprint se vydají v 11:30 (online reportáž), od 14:15 (online reportáž) pojedou o dva a půl kilometru méně biatlonistky. Oba závody vysílá stanice ČT sport.

Číst více

: Koukalová je jako v lázních, Vítková zahání noční můru, biatlonisty zase nabíjí oblíbená Pokljuka

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít