Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 21, 2017

Koukalová jako kamikadze: Jezdím dolů hlava nehlava, pud sebezáchovy jde totálně stranou

Koukalová jako kamikadze: Jezdím dolů hlava nehlava, pud sebezáchovy jde totálně stranou
Koukalová jako kamikadze: Jezdím dolů hlava nehlava, pud sebezáchovy jde totálně stranou

Nové Město na Moravě – Ani jízda na absolutní riziko nepomohla Gabriele Koukalové k lepšímu než osmému místo ve stíhacím závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Česká biatlonistka se sice oproti sprintu zlepšila o pět míst, dobře však věděla, že měla na víc.

„Je to skvělý výsledek, do desítky. Ale víte co, když cítíte, že na to běžecky máte a střelecky to člověk úplně není schopný podržet, tak to prostě mrzí. Jelo mi to opět výborně,“ řekla Koukalová po dojezdu do cíle.

Extrémní nervozitu, kterou cítila při střelbě během pátečního sprintu, tentokrát setřásla. Stejně ale na čtyřech položkách udělala celkem tři chyby, které ji stály umístění na medailových pozicích.

Nohy už se jí tolik netřásly

„Dnes už se mi nohy tolik netřásly, říkala jsem si, že horší než včera už to být ani nemůže. A to se potvrdilo. Snažila jsem se zklidnit a zdálo se mi, že je to lepší. Nebyla jsem ale dostatečně silná na to, abych to tam podržela,“ litovala Koukalová třech omylů.

Na běžkách znovu zářila. V předposledním kole dojížděla i rychlonožku Kaisu Mäkäräinenovou, v posledním kole zase dlouho držela krok s vedoucí ženou SP Laurou Dahlmeierovou.

„Když jsem viděla, jak se jich dokážu držet, bylo mi jasné, že asi běžím celkem dobře,“ usmála se poněkud hořce pátá biatlonistka celkového pořadí seriálu. Koukalová přiznala, že na konci prvního trimestru už cítí velkou únavu.

I kdyby dala pět chyb, jede až do kómatu

„Snažím se to vydržet. Už je toho moc. Ale když vás tady žene tolik lidí, tak člověk jede, ani neví jak. Mám v sobě povinnost vůči lidem.I kdybych dala pět chyb, tak tady jedu prostě až do kómatu,“ rozesmála se.

Ve finiši svedla tuhý souboj o osmé místo s Norkou Tiril Eckhoffovou. Cílová fotografie určila jako vítězku tohoto klání českou biatlonistku. Norská sokyně přitom rozhodně patří k obávanějším finišmankám. Koukalová po závodě přiznala, že na soupeřku vyzrála malou lstí.

„Periferně jsem se dívala, kde je, snažila jsem se tam jet takticky, protože jsem věděla, že Tiril má lepší finiš, než já. Snažila jsem se na ní vyzrát, koukala jsem po očku do jakého koridoru se chystá a pak jsem jí tam vlezla, abych ji trochu přibrzdila. Asi to bylo dobré rozhodnutí,“ pochválila se Koukalová.

Češi strčili do kapsy i Schalke arénu

Češka na nebezpečně vyhlížející trati, na níž pár hodin předtím Ondřej Moravec při pádu rozsekal na dvě půlky svou zbraň, rozhodně nejela na jistotu. „Ne ne, riskuju každý závod. Snažím se získávat tam, kde se ostatní bojí. Takže pud sebezáchovy jde totálně stranou. Jedete hlava nehlava dolů a buď to vyjde nebo to nevyjde. To je osud. Ale věřím, že kdo neriskuje, ten nic nezíská,“ vysvětlila.

Opět ocenila atmosféru, kterou ve Vysočina aréně vytvořilo 35 tisíc neúnavně povzbuzujících fanoušků. „Nádhera, to je sen. Schalke arénu jsme dávno strčili do kapsy. Chci poděkovat všem fanouškům a pozvat je ještě na zítřek,“ přidala Koukalová pozvánku na nedělní hromadné závody.

Číst více

: Koukalová jako kamikadze: Jezdím dolů hlava nehlava, pud sebezáchovy jde totálně stranou

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít