Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Prosinec 14, 2017

Koukalová chytá v Anterselvě bronz. Velké výsledky tu ale nečeká

Koukalová chytá v Anterselvě bronz. Velké výsledky tu ale nečeká
Koukalová chytá v Anterselvě bronz. Velké výsledky tu ale nečeká

Anterselva – Sluníčko, vysoká nadmořská výška a pohádková krajina. Tyhle podmínky opět přivítaly české i světového biatlonisty, aby v italské Anterselvě načali druhou polovinu Světového poháru.

Každý přípravu pojal trochu po svém. Vedoucí žena průběžného hodnocení Gabriela Koukalová si kupříkladu našla chvilku na trochu toho opálení. „Dneska jsem v Anterselvě po tréninku chytala bronz a chvilku odpočívala. Uvidíme, jak to půjde v závodech. Držte nám palce!“ napsala na Facebooku.

Jinak tu ale od sebe velké výsledky nečeká. „V Anterselvě jsem ještě nikdy neskončila na pódiu, spíše tu mám smůlu,“ uvedla pro web českého biatlonu Koukalová.

Pravdou je, že loni, kdy také bojovala o křišťálový glóbus, tu v individuálních závodech dvakrát skončila v první desítce, ale medaili brala jen ve štafetě.

To ale rodačce z Jablonce nebrání, aby si krásnou italskou přírodu oblíbila. „Přímo to tady zbožňuju! Je tu nádherná příroda a skoro vždy slunečné počasí. A to jsou dávky pozitivní energie,“ říká.

Čeští trenéři pro letošek vyzkoušeli malý experiment. Ubytovali své svěřence ve vysoké nadmořské výšce kolem 1650 metrů – jen kilometr od biatlonového areálu – a ne o 700 metrů níže, jak bývalo v minulých letech zvykem.

„Možná trochu riskujeme, ale rok před olympiádou si to můžeme dovolit. Poznáme, jak sportovci na dlouhodobý pobyt ve vysoké nadmořské výšce reagují. Do budoucna z toho pak budeme moci čerpat,“ nechal se slyšet šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář.

V Anterselvě se tento týden pojedou štafety, „masák“ a vytrvalostní závody, kterými načnou ženy program už ve čtvrtek od 14:15 (živě ČT Sport) a vy ho můžete sledovat v online reportáži na Aktuálně.cz.

Číst více

: Koukalová chytá v Anterselvě bronz. Velké výsledky tu ale nečeká

      

Related posts