Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Říjen 20, 2017

Koukalová byla i se třemi chybami nejlepší Češkou, na první desítku to ale nestačilo

Koukalová byla i se třemi chybami nejlepší Češkou, na první desítku to ale nestačilo
Koukalová byla i se třemi chybami nejlepší Češkou, na první desítku to ale nestačilo

Nové Město na Moravě – Gabriela Koukalová obsadila jako nejlepší česká závodnice třinácté místo ve sprintu biatlonistek na 7,5 km v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě. V nejlepší dvacítce se umístila ještě Veronika Vítková na 16. pozici. Jednadvacáté Evě Puskačíkové top 20 těsně unikla.

Obhájkyně prvenství v SP Koukalová přitom před 25 000 domácími fanoušky ve druhé položce hned třikrát minula. Pro vítězství si doběhla Tatjana Akimovová z Ruska.

„Gábina závod skvěle rozběhla, zvládla i první ležku, ale myslím, že při stojce na ni trochu dolehla atmosféra. I přesto pak v posledním kole bojovala o desítku, ale někde před cílem si asi píchla hůlku, upadla a to ji stálo dalších pár vteřin,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Česká jednička jednička to po závodě ještě trochu rozvedla. „Najela jsem asi na kámen a hodila tygra zrovna v místě, kde se dá před cílem hodně získat, byla to smůla,“ uvedla.

Koukalová sice vystartovala s číslem 36, ale hned po první střelbě vládla na všech mezičasech, na stojku přijela s ohromujícím řevem diváků v zádech. Z pěti terčů ovšem sestřelila jen tři. Kdyby obkroužila o jedno trestné kolo méně, pravděpodobně by bojovala o medaili, takhle ji čas vynesla až na třinácté místo.

Skvěle rozjely závod i další dvě Češky Vítková s Puskarčíkovou, které po čisté ležce bojovaly o první desítku. Na druhé položce obě zapsaly jednu chybu, ale i tak mají solidní základ pro sobotní stíhačku.

První vítězství v kariéře si překvapivě připsala Ruska Taťjana Akimovová. Druhé místo a první pódium v životě patři Anais Chevalierové z Francie, která na vítězku ztratila 4,3 sekundy. Bronz vybojovala Američanka Susan Dunkleeová. Všechny medailistky střílely čistě.

Závod SP v biatlonu v Novém Městě n.Mor. (Žďársko):

Ženy – sprint 7,5 km:

1. Akimovová (Rus.) 21:58,9 (0 trest. okruhů), 2. Chevalierová (Fr.) -4,3 (0), 3. Dunkleeová (USA) -5,1 (0), 4. Dahlmeierová (Něm.) -16,5 (2), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -18,2 (2), 6. Braisazová (Fr.) -18,4 (2), 7. Wiererová (It.) -23,4 (1), 8. Bescondová (Fr.) -24,8 (0), 9. Birkelandová (Nor.) -29,4 (1), 10. Preussová (Něm.) -30,9 (1), …13. Koukalová -36,8 (3), 16. Vítková -41,6 (1), 21. Puskarčíková -52,9 (1), 64. Charvátová -2:00,7 (5), 69. Davidová (všechny ČR) -2:08,9 (3).

Číst více

: Koukalová byla i se třemi chybami nejlepší Češkou, na první desítku to ale nestačilo

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít