Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Říjen 17, 2017

Fantastická Koukalová! Od první střelby do vedení nikoho nepustila a vyhrála stíhačku

Fantastická Koukalová! Od první střelby do vedení nikoho nepustila a vyhrála stíhačku
Fantastická Koukalová! Od první střelby do vedení nikoho nepustila a vyhrála stíhačku

Östersund – V létě probleskly zprávy, že má Gabriela Koukalová problémy s motivací a že se trápí s rychlostí střelby. To první zjevně česká biatlonistka odstranila, navíc se vrátila ke klidné a přesné palbě a už zase vítězí. V dnešní stíhačce se z třetího místa hned po první položce posunula do vedení a to už nepustila.

Skvěle zajely také další české závodnice, Eva Puskarčíková se posunula na osmé místo, Lucie Charvátová dojela dvanáctá a do Top 20 se vešla rovněž osmnáctá Veronika Vítková.

Nedělní stíhačka vypadala skvěle už od první střelby. Obě vedoucí závodnice, Marie Dorinová Habertová a Kaisa Mäkäräinenová, na ležce chybovaly, s jedničkou jedoucí Francouzka dokonce dvakrát, a před Koukalovou se tak otevřela možnost jít do vedení.

Tu česká závodnice využila a po čisté položce odjížděla do druhého běžeckého okruhu na první pozici s jedenáctisekundovým náskokem před vítězkou středečního vytrvalostního závodu Lauru Dahlmeierovou.

První položka ale nepřinesla radost jen Koukalové. Fantasticky vyšla všem českým závodnicím: Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová zastřílely čistě a posunuly se na průběžné deváté a desáté místo. V jednu chvíli se tak v Top 10 nacházely tři Češky.

A ještě lépe pro Gabrielu Koukalovou vypadala situace po druhé střelbě vleže. Po prvních třech ranách sice ty závěrečné dvě podržela, nicméně tento tah se jí vyplatil. Druhá nula a rychlý odjezd ze střelnice.

Stíhající Dahlmeierová i Mäkäräinenová chybovaly jednou a situace vypadala nadějně. A jakmile se netrefily ani Dorinová Habertová s Braisazovou, náskok Koukalové vzrostl na 25 vteřin.

V běžeckém okruhu si vítězka minulého ročníku SP hlídala náskok. Vyhozením z rytmu byla hned první rána vstoje, zbylé ale už trefila. To byla šance pro Dahlmeierovou, která si ovšem nepohlídala rovněž hned první ránu.

Největší konkurentkou se tak po své čisté střelbě stala dravá Finka Mäkäräinenová. Skvělý průběh měl závod nadále pro duo Charvátová-Puskarčíková. První stojka vyšla na jedničku s hvězdičkou oběma a znovu se vrátily na devátou a desátou pozici.

Čeští příznivci biatlonu tak měli před poslední položkou postaráno o obrovské drama. Z náskoku 17 vteřin na Finku se během okruhu stala pětivteřinová mezera, Dahlmeierová běžela víceméně na úrovni Koukalové.

Co Koukalová ztratila na trati, ovšem dohnala na střelnici. Tak jak měla ve zvyku loni, klidnou a čistou střelbou si vytvořila opět luxusní náskok do posledního okruhu.

Sesadit Koukalovou z první pozice mohly už jen Wiererová s Dahlmeierovou, které zastřílely čistě. Hlavně Dahlmeierová se pokusila ztrátu stáhnout a z boje o první pozici udělat drama.

Jakmile ale na posledním mezičase před sjezdem na stadion náskok činil devět vteřin, bylo jasno. Z kopce Koukalovou nikdo nepředjede a první její vítězství v sezoně 2016/17 bylo jistotou.

Číst více

: Fantastická Koukalová! Od první střelby do vedení nikoho nepustila a vyhrála stíhačku

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít