Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Prosinec 11, 2017

Díky třísce konečně viděla dceru: I bez medaile budeme mít Gábinu pořád stejně rádi

Díky třísce konečně viděla dceru: I bez medaile budeme mít Gábinu pořád stejně rádi
Díky třísce konečně viděla dceru: I bez medaile budeme mít Gábinu pořád stejně rádi

Jablonec nad Nisou – Zanícená tříska v palci zkomplikovala závěrečnou přípravu Gabriely Koukalové na mistrovství světa. Jen pár dní před začátkem šampionátu musela největší hvězda reprezentačního týmu na skok do Jablonce nad Nisou.

„Seděla někde na lavici a zadřela si třísku. Problém byl v tom, že jí palec hodně otekl. Raději přijela a doktoři jí to rozřízli a ošetřili. Byl to banální zákrok, její výkon to neohrozí,“ řekla deníku Aktuálně.cz maminka úřadující šampionky Světového poháru Gabriela Soukalová.

Biatlonistka nebyla od vánočních svátků doma, po nabitém lednovém programu se třemi zastávkami Světového poháru totiž reprezentace zamířila přímo do dějiště světového šampionátu, rakouského Hochfilzenu.

„Díky té třísce jsme jí alespoň na jeden den zase viděli. V průběhu ledna jsme za ní chtěli několikrát jet, ale byli jsme nemocní a nikdy se to nepodařilo,“ podotkla Soukalová, držitelka stříbrné medaile ze štafetového závodu v běhu na lyžích ze zimní olympiády v Sarajevu 1984.

Podpořit dceru přímo do Hochfilzenu se s manželem chystají až ve druhé polovině šampionátu. A před mistrovstvím jsou pochopitelně řádně napjatí. Cítí totiž, že má Koukalová v letošní sezoně vynikající formu, která by si zasloužila třešničku na dortu v podobě světové medaile.

„Musím říct, že jsem vůbec nečekala, jak dobře bude Gabča letos závodit. V přípravě měla nějaké problémy, i zdravotní, takže se takové výkony nedaly moc očekávat. O to víc jsem ale za ni šťastná,“ konstatovala.

Do srdcí fanoušků se zapsal moment, kdy po vítězství v závodě s hromadným startem v Novém Městě na Moravě slavily matka s dcerou v cílovém prostoru. Obě měly v očích slzy štěstí a dojetí.

„Tím, že to bylo doma, se ta euforie hrozně umocnila. Většího úspěchu, než vyhrát doma před tolika fanoušky, člověk snad ani dosáhnout nemůže. Byly tam velké emoce,“ přiznala Soukalová, která v Jablonci nad Nisou neustále pozoruje vzrůstající zájem o biatlon i konkrétně o úspěchy dcery.

„Je vidět, že je biatlon v kurzu. Podívejte se třeba teď na mistrovství Evropy juniorů, Češi si z toho udělali vlastní šampionát. Je to fantazie. Pořád mě někdo žádá o podepsané kartičky Gábiny,“ popsala biatlonovou horečku.

Momentálně už veškerý zájem veřejnosti směřuje do Hochfilzenu. Pro Gabrielu Koukalovou je právě světový šampionát od začátku sezony její jednoznačnou prioritou. O to víc, že na loňském mistrovství v Oslu skončila nejlepší česká biatlonistka dvakrát na neoblíbené čtvrté pozici.

„Nebyli jsme tehdy nijak zvlášť zklamaní. V takové konkurenci je čtvrté místo skvělým úspěchem. Samozřejmě, že by bylo lepší, kdyby vyhrála. Ale to je prostě sport,“ zavzpomínala žena, která od mládí vedla malou Gábinu k lyžařskému sportu.

„Ono když si sportovec nastaví laťku takhle vysoko, tak je pak těžké dostát tomu očekávání. Všichni si myslí, že už bude pořád jen vyhrávat,“ dodala.

I proto Gabriela Soukalová nijak zvlášť neřeší, jestli její dcera dokáže tentokrát v Hochfilzenu vystoupit na bednu, znamenající zisk cenného kovu. „Přála bych jí to, šance tam je. Ale když to nevyjde, tak my ji samozřejmě budeme mít pořád stejně rádi,“ uzavřela.

Číst více

: Díky třísce konečně viděla dceru: I bez medaile budeme mít Gábinu pořád stejně rádi

      

Related posts