Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 19, 2017

Čechům se úvod sezony nepovedl. Smíšená štafeta dojela v Östersundu sedmá

Čechům se úvod sezony nepovedl. Smíšená štafeta dojela v Östersundu sedmá
Čechům se úvod sezony nepovedl. Smíšená štafeta dojela v Östersundu sedmá

Östersund – Žádný důvod k oslavám nemá česká biatlonová reprezentace po úvodním klání nové sezony Světového poháru. Češi skončili ve smíšené štafetě, tedy ve své parádní disciplíně, až na sedmém místě. Ve Švédsku triumfovalo Norsko před Německem a Itálií.

Naděje českého týmu vzaly za své už na prvním úseku, když Veronika Vítková nezvládla úvodní ležku a musela na trestné kolo. Dobíjení se pak nevyhnula ani Gabriela Koukalová. Naopak Michal Šlesingr a Ondřej Moravec podali velmi dobrý výkon a posunuli mix na konečné sedmé místo.

„Verča tam vytáhla všechny rány nahoru, škoda. Nezačalo to pro nás ideálně a stálo nás to možná i umístění na bedně. Kluci zastříleli výborně, položky byly rychlé, přesné, tak bychom si to představovali,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Vítková se na startu v druhé řadě usmála a zamávala do kamer. Pak podle své tradice vyrazila rychle na špici, ale po první střelecké položce se ocitla až na konci výsledkové listiny. Po položce vleže musela na trestné kolo, na trať se vrátila až na předposlední 23. pozici a začala česká stíhačka.

Sama Vítková si ještě polepšila o deset míst a Koukalovou vyslala na trať třináctou. Úřadující vítězka SP Koukalová přečkala složitou chvilku při střelbě vstoje, při které musela třikrát dobíjet, ale trestnému kolu se vyhnula a předávala sedmá.

Šlesingr jako první člen české štafety odstřílel obě položky čistě, vytáhl tým na páté místo a ztrácel 20 vteřin na třetí Italy a Francii. Moravec rovněž mířil přesně a v boji o šesté místo prohrál ve fotofiniši se Švédem Fredrikem Lindströmem.

Norskou čtveřici posunul do čela nestárnoucí dvaačtyřicetiletý Ole Einar Björndalen, který vstoupil do své pětadvacáté sezony v SP. Druhé dojelo Německo a třetí Itálie.

Loni zahájila česká smíšená štafeta sezonu rovněž v Östersundu třetím místem, předloni zvítězila. Český tým má v této disciplíně i zlato a bronz z mistrovství světa a stříbro z olympiády v Soči.

Číst více

: Čechům se úvod sezony nepovedl. Smíšená štafeta dojela v Östersundu sedmá

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít