Translate »
  • Czech
  • English
  • German
  • Norwegian
  • Russian

Listopad 17, 2017

Biatlonovou štafetu v Ruhpoldingu poběží prvně v kariéře juniorka Davidová

Biatlonovou štafetu v Ruhpoldingu poběží prvně v kariéře juniorka Davidová
Biatlonovou štafetu v Ruhpoldingu poběží prvně v kariéře juniorka Davidová

Ruhpolding - Ve štafetě českých biatlonistek na Světovém poháru v Ruhpoldingu dostane poprvé šanci juniorka Markéta Davidová. V týmu s vedoucí ženou seriálu Gabrielou Koukalovou, Evou Puskarčíkovou a pravděpodobně s uzdravenou Veronikou Vítkovou poběží ve čtvrtek místo Lucie Charvátové.

Na čtvrté místo ve štafetě není velký přetlak

Dvacetiletá Davidová v listopadu vyhrála sprint nižšího IBU Cupu v Beitostölenu a před Vánoci už si vyzkoušela atmosféru Světového poháru v Novém Městě na Moravě při sprintu. Charvátové nevyšla na začátku prosince štafeta v Pokljuce a stále se při střelbě trápí.

„Rozhodnutí jsme udělali už někdy mezi Vánocemi. Když to řeknu na rovinu, my zase nemáme tolik na výběr. Těch lidí, co přichází v úvahu, není mnoho,“ řekl kouč Zdeněk Vítek pro web České televize.

Biatlonová reprezentace se do Ruhpoldingu přesunula z úspěšného Oberhofu, kde slavila pět medailí: Koukalová dvakrát vyhrála, jednou brala stejně jako Michal Šlesingr stříbro a Puskarčíková byla v neděli třetí.

Ruhpolding je jak v pohádce

Uzdravená Vítková už absolvovala pár tréninků. „I střelbu nějakým způsobem po nemoci stabilizovala, takže to zatím vypadá, že pojede,“ upřesnil Vítek.

V úvodní štafetě sezony v Pokljuce byly Češky čtvrté. Pátou zastávku SP zahájí ve středu mužská štafeta. „Je tady čtyřicet centimetrů čerstvého sněhu. Je tu kolem nuly až minus dvou stupňů. No, jako v pohádce,“ popsal Vítek.

Číst více

: Biatlonovou štafetu v Ruhpoldingu poběží prvně v kariéře juniorka Davidová

      

Related posts

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti

Zavřít